13:11 / E Enjte, 11 Janar 2018

Gucci hap restorantin e parë, ja detajet për adhuruesit e Gucc-it (Foto)

Ju ndoshta mund të mendoni se industria e modës është mjaft anti-ushqimore.

Shkoni në ndonjë shfaqje të Javës së Modës në Londër dhe do të jeni në gjendje të hani kokoshka me salcë por nuk mund të gjeni një meze të lehtë.

Por në Itali, ku janë më shumë VOGEU se kurrë, Gucci sapo ka hapur një restorant në Firence, transmeton Indeksonline.

Gucci Osteria e vendosur në brendësi të Palazzo della Mercanzia është një përvojë e mirë e ngrënies, që është pjesë e markës Gucci.

Hapja është bërë këto ditë për herë të parë, dhe restoranti do të shërbejë prej 12 deri në 20:30, me mënu të mbikëqyrur nga kuzhinieri Michelin Star Massimo Bottura.

Pra, çfarë ka në menu?

Ata janë duke shërbyer gjëra të tilla si Parmigiano Reggiano tortilla, pasta me djathë dhe pjesët e barkut nga mishi i derrit-sa më largë nga sallatat e buta që mund të shoqëroheshin me turmë të modës.

“Udhëtimi I botës, kuzhina jonë ndërvepron me gjithçka që shohim, dëgjojmë dhe shijojmë”, ka shtuar Massimo.

Gucci thuhet se në menu do të përfshijë enët portreti si dhe kthimet konceptuale në klasikë për një eksperiencë gjithëditore të ngrënies.

Pas të gjithave, kjo është Italia.Dhe ushqimi është një pamje më e lirë se e çdo lloji të çiftit Gucci, me enët që kushtojnë midis 20 dhe 30 euro./Indeksonline/