17:16 / E Shtunë, 18 Janar 2020

Haaland i papërmbajtshëm, shënon het-trik në debutim për 20 minuta

Borussia Dortmund ka shënuar fitore 3:5 ndaj Augsburgut në javën e 18 në Bundesligë.

Qysh në debutim, Erling Haaland çmendi të gjithë me performancën e tij.

Ai arriti të realizoj het trik brenda 23 minutave, shkruan Indeksonline.

Fillimisht u inkuadrua në pjesën e dytë në minutën e 56-të, për të realizuar pastaj në të 59-tën, 70-tën dhe 79-tën.

Me këtë fitore, Dortmund shkon në kuotën e 33 pikëve në pozitën e katërt./Indeksonline/