08:09 / E Shtunë, 31 Gusht 2019

Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Hakerat i kanë vjedhur llogarinë bashkëthemeluesit dhe shefit ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey.

Hakerat që e prezantuan veten si Chuckling Squad morën përsipër përgjegjësinë për hakërimin e llogarisë së Twitter të Dorsey.Një zëdhënës i Twitter tha për BBC-së se po hetoj urgjentisht ngjarja.

Në llogarinë në Twitter të Dorsey janë postuar një varg komentesh fyese dhe raciste.