10:57 / E Martë, 17 Prill 2018

Haliti-A�unit: Pse rrejte qA� i kam marrA� 8 milionA�?

NA�nkryetari i Kuvendit, njA�herA�sh deputeti nga radhA�t e PDK-sA�, Xhavit Haliti e ka quajtur gA�njeshtA�r deklaratA�n e Anton Qunit se ai kishte marrA� 8 milion marka nga Ahmet Krasniqi, ministri i mbrojtjes.

Haliti tha se do tA� jep dorA�hqje nA� rast se kjo A�shtA� e vA�rtetA�.

a�?Qysh ke rrejt dje publikisht unA� e demantova sot publikisht. A�A�NA�se ki argument qA� unA� i kam marrA� 8 milionA�. Duhet ta kesh parasysh se nA� strukturat politike dhe ushtarake ka pas bashkA�punim me QeverisA� sA� KosovA�s dhe UA�K-sA�. Struktura nuk janA� marrA� me kalamaj qA� kanA� nejt nA�pA�r therra. UnA� veA� me Bujar Bukoshin kam fol, pas lufte pA�r ty kam dA�gjuar.

Nuk A�shtA� mirA� me gA�njye opinionin sepse ti sa��ke qenA� kurrA� prezent. Po tA� them nA� sallA� tA� Parlamentit se nA�se ti ki fakte me ja prezantu opinionit se unA� kam marrA� 8 milionA� (marka) unA� jap dorA�hqje sot, nA� qoftA� se nuk A�shtA�… a�?, ka thA�nA� ai. /Indeksonline/

Të fundit