21:13 / E Enjte, 30 Janar 2020 / indeksADMonline

Haradinaj flet për takimin me aktivistë të VV-së në diasporë: Janë dëshpëruar me Kurtin

Disa prej aktivistëve të Lëvizjes “Vetëvendosje” në diasporë janë dëshpruar në masë të madhe me Albin Kurtin. Kështu ka dekleuar në një intervist për Dukagjinin, deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj.

Sipas tij, në rast se vendi shkon në zgjedhje, atëherë LVV-ja nuk do t’i ketë votat që i mori, por vetëm rënie.

“E kanë mashtruar popullin me folklor patritotik. Populli i she. Unë isha në diasporë dhe takova me aktivistë të VV-së. Ishin tepër të zhgënjyer dhe nuk pranojnë manipulim në të ardhmen”, ka thënë ai. /Indeksonline/