16:15 / E Enjte, 25 Tetor 2018 / indeksADMonline

Haradinaj takohet me Djukanovic, bisedojnë për integrimin evropian

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në margjina të Konferencës për Ekonomi në Budva, ka takuar presidentin e Malit të Zi, Milo Djukanovic.

Haradinaj dhe Djukanovic kanë biseduar për integrimin evropian, bashkëpunimin rajonal dhe tema në interes të të dyja vendeve.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

Në margjina të Konferencës për Ekonomi në Budva, takova Presidentin e Malit të Zi, Milo Djukanovic, me të cilin biseduam për integrimin europian, bashkëpunimin rajonal dhe tema të interesit të përbashkët për të mirën e dy vendeve tona.

RH