15:30 / E Enjte, 08 Dhjetor 2022 / AR

‘Harry dhe Meghan tradhtuan mbretëreshën Elizabeth”

Harry dhe Meghan kanë shkelur marrëveshjen e tyre me mbretëreshën Elizabeth. Kështu tha reporter mbretëror Phil Dampier.

Para se të publikohet dokumentari i shumë përfolur i Harry dhe Meghan ne Nteflix, për Daily Express reporter tha se ata nuk kanë ofenduar vetëm mbretëreshën por edhe mbretin Charles, transmeton Indeksonline.

Në fund të fundit, sipas tij, të dy kishin premtuar gjatë një takimi në Sandringham në janar 2020, pak para nisjes së tyre për në Shtetet e Bashkuara, se do të ‘bënin gjithçka’ për të mbështetur ‘vlerat e Madhërisë së Saj’.

“Sido që të jenë ankesat e tyre, mënyra se si janë sjellë Harry dhe Meghan është një tradhti totale ndaj kujtimit të Mbretëreshës. Ata u sollën në një mënyrë krejtësisht të papranueshme”, tha Dampier./Indeksonline/