10:51 / E Enjte, 14 Janar 2021 / Ensar Ramadani

Hazard votohet si lojtari më i mirë në histori të Belgjikës

Federata Belge e Futbollit ka hapur një sondazh për të zgjedhur më të mirin e historisë në rastin e 125 vjetorin e Federatës.

Eden Hazard është votuar si më i miri nga ky sondazh duke marrë 10.6% të votave të përgjithshme, shkruan Indeksonline.

Hazard, i cili bëri debutimin e tij me ekipin belg kundër Luksemburgut më 19 nëntor 2008, me moshë 17 vjeç dhe 316 ditë.

Ylli i Real Madrid la mbrapa Vincent Kompanyn (9.4%) dhe mesfushorin e Manchester Cityt, Kevin de Bruyne (9.1%). /IndeksOnline/