20:05 / E Martë, 22 Tetor 2019 / indeksADMonline

Henry Thomas arrestohet në Oregon të Amerikës

Aktori i njohur amerikan Henry Thomas, i njohur për dashamirët e filmave qysh në moshën 10 vjeçare për rolin e Elliotit te filmi “Extra-Terrestial”, është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Oregon.

Një makinë kishte ndaluar në mes të rrugës dhe nuk lëvizte, ndërsa pjesëtaret e komunikacionit njoftuan policinë, ishte Thomas nën efektin e drogës që nuk lëvizte dot as kokën, tha një kalimtar rasti, transmeton Indeksonline.

Thomas i përket moshës 48 vjeçe dhe çdoherë u kujtua si Ellioti i E.T./indeksonline/