12:02 / E Martë, 22 Janar 2019

Heqja e TAKSËS – Nis takimi i “nxehtë” në mes të ambasadorit dhe dy krerëve të vendit!

Për pak çastesh pritet të nis takimi ndërmjet ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Temë e vetme e diskutmit padyshim se pritet të jetë kërkesa zyrtare e SHBA-së për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës.

Indeksonline do t’ju mbajë të informuar rreth këtij takimi:

Kryeministri, Ramush Haradinaj duke shkuar në takim, ora 12:00