17:53 / E Enjte, 08 Dhjetor 2022 / Andronika

Historia e dashurisë, si u njohën Harry dhe Meghan në Instagram

Dokumentari i Princit Harry dhe Meghan Markle në Netflix “Harry dhe Meghan” u publikua të enjten në mëngjes dhe gjatë episodit të parë, çifti zbuloi mesazhet që shkëmbyen përpara takimit të tyre të parë, si dhe një vështrim në takimin e tyre të parë.

Me fytyra të gëzuara ata kujtuan ditët e para dhe zbuluan se janë njohur në Instagram. Në fakt, Meghan së pari tërhoqi vëmendjen e Harry-t teksa pozonte me filtrin e famshëm të qenve në Snapchat.

“Megan dhe unë u njohëm përmes Instagramit. Unë po lëvizja nëpër ushqimin tim dhe një miku im i përbashkët kishte këtë video me filtrin e qenit”, tha Harry me Meghan Markle duke thënë: ” Oh zot, kjo është ajo që Zoti ka bërë për mua .”

“Është qesharake”, shtoi Megan. Dhe më pas miku im më dërgoi email miku im duke thënë: ‘E di që je beqare dhe një shoku im më pyeti për ty, dhe ndoshta do të doje ta takoje. Dhe unë thashë “me të vërtetë kush është” dhe ai tha “Është Princi Haz”. Dhe unë thashë: “Kush është ky?”. Meghan Markle më pas tha.

Për takimin e tyre të parë, Harry dhe Meghan shkuan për të pirë në 76 Dean Street, megjithëse Princi bëri gabimin duke u vonuar 30 minuta në takim. Megan shpjegoi: “Ne u takuam në 76 Dean Street, ai ishte vonë dhe unë nuk mund ta kuptoja pse do të vonohej, dhe ai vazhdoi të dërgonte mesazhe. Thuhej “Më fal se jam në trafik. Më vjen shumë keq.” Harry shtoi: “Unë isha në panik, jam i çmendur. Po djersitja”.

Megan vazhdoi: “Unë nuk e njihja atë në atë kohë, kështu që thashë: “Oh, kjo është ajo që ai bën”… Unë nuk do të ulem… Një vajzë do të ulej dhe do të të priste për gjysmë, një orë, nuk më interesonte kjo .” Pavarësisht se Harry u shfaq në takim, ai ishte ende në gjendje të magjepste gruan e tij të ardhshme dhe ajo kërkoi ta shihte përsëri të nesërmen dhe ata u kthyen në 76 Dean Street për darkë.