00:50 / E Martë, 18 Shkurt 2020

Horoskopi 18 shkurt, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Për të përballuar një kohë të vështirë financiare, kontaktoni personin e duhur. Në punë është e mundur të gjesh zgjidhje për problemet aktuale. Dashuria ëmbëlson të dashuruarit e të gjitha kohërave, takimet e reja premtojnë të jenë të ngrohta dhe shumë pasionante.

Demi

Sot do keni doza masive origjinaliteti, dinamizmi dhe shumë shkathtësi. Keni një biznes? Topi është në duart tuaja, luani mirë, me guxim, aftësi dhe vendosmëri. Emocionet do jenë shumë intensive dhe një sensualitet fantazie do ta bëjë mbrëmjen tuaj dehëse.

Binjakët

Pritet një ditë me të vërtetë e kënaqshme, nëse duhet të udhëtoni apo të studioni. Qielli do ju mbështesë që të keni një mendje të qartë dhe vendime të një rëndësie të caktuar. Do të argëtoheni shumë! Nëse jeni çift, dashuria është më tërheqës se kurrë.

Gaforrja

Dihet që ju përpiqeni të mashtroni veten për emocionet që ndjeni, por rezultati në fund është se e humbni komplet busullën tuaj. Një ajër kapriçioz qëndron mbi lidhjen në çiftit. Ndiheni të bllokuar dhe të mërzitur nga rutina dhe dëshironi të largoheni milje larg.

Luani 

Mund të lindin mundësitë e duhura për të nxjerrë aftësitë tuaja dhe cilësitë që nuk përdoren aktualisht. Në punë, gjëja e rëndësishme është të keni edhe një qëllim dhe ta çoni deri në fund. Në dashuri, nëse ndjenja juaj kthehet, do të keni shanse të shkëlqyera për të marrë më shumë sesa keni shpresuar ndonjëherë.

Virgjëresha

Hëna sot ju jep një kohë të vështirë, duke ju bërë të ngadaltë dhe të parakohshëm veçanërisht në punë. Nervozizmi juaj do rritet. Për momentin reflekset tuaja janë mjaft të dëmtuara, mos e mbingarkoni veten me shumë angazhime! Shëndeti juaj do të përfitojë gjithashtu nga këto ditë të ngadalta.

Peshorja

Mungesa e përqendrimit dhe indekretimi do të jenë pikat e dobëta. Faji nuk është vetëm i juaji, por edhe i Hënës joharmonik në shenjën tënde. Mos u dorëzoni, nëse pengoheni, çohuni! Kontrolloni nervozizmin tuaj duke pirë një çaj bimor me balsam limoni.

Akrepi

Për ata që kërkojnë një punë të re, vijnë lajme të mira, por vetëm nëse kartat tuaja janë më shumë sesa në rregull. Përndryshe nuk do të jetë e lehtë për tu vërejtur, do të duhet të trokitni në disa dyer që t’ju hapet një prej tyre. Sido që të jetë situata juaj sentimentale, mbyllni sytë dhe bëni një dëshirë: ajo do të bëhet e vërtetë në pak kohë.

Shigjetari

SHumica prej jush do ketë shumë kreativitet, por gjithashtu edhe aftësinë praktike për të arritur gjithçka që sugjeron frymëzimi. Do keni një ditë të mbushur me ide dhe projekte që do t’ju sjellin një kënaqësi të madhe, gjithashtu edhe nga këndvështrimi financiar. Në dashuri do të jeni tërheqës dhe të etur për të takuar një person që mund t’ju bëjë të ëndërroni.

Bricjapi

Yjet do ju ndihmojnë të demonstroni cilësitë tuaja dhe të arrini qëllime vërtet ambicioze. Përballë një zgjedhje, një vendim të rëndësishëm biznesi, ju do të dini se si të veproni. Në fushën e dashurisë, nëse jeni çift, luani kartën e surprizës: nuk do të pendoheni!

Ujori

Në këtë ditë, Hëna do krijojë një rrjetë merimangash argjendi dhe më në fund do t’i përkushtoheni interesave tuaja të preferuara. Do të filloni kërkime të reja në gjërat shpirtërore, do të zhvilloni talentin për muzikë dhe art. Në çështjet praktike, kini kujdes nga shpërqendrimi i cili mund t’ju kushtojë gabime dhe humbje të energjisë. Vëmendje edhe në biznes: periudha nuk është shumë e mirë, kini kujdes.

Peshqit

Prirjet tuaja, nën ndikimin e yjeve, janë gjithnjë e më të qarta dhe ju çojnë në një rrugë të drejtë. Situata interesante priten për ata që janë të vetëpunësuar, veçanërisht nëse ata operojnë në sektorin tregtar. A jeni çift? Do të forconi interesat e përbashkëta dhe do të zbuloni të reja: dialogu i hapur dhe i sinqertë do të jetë fillesa udhëzuese e gjithë mbrëmjes.

Mos i humb