12:42 / E Shtunë, 10 Qershor 2023 / shkelqim osmanaj

Horoskopi i dashurisë është goxha romantik për ditën e sotme

Ne kemi dashuri në ajër të shtunën, më 10 qershor. Është një Hënë romantike në Peshqit që fillon të zbusë intensitetin e Marsit dhe Venusit në Luanin e gjallë. Ja çfarë duhet të eksploroni për romancën, martesën, takimet dhe situatat, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut.

Çfarë rezervon horoskopi i sotëm i dashurisë për çdo shenjë të horoskopit të shtunën, 10 qershor 2023:

Dashi

Argëtohu me dashuri, Dashi. Sot zemra juaj do të ndjejë thirrjen për aventura në një lidhje romantike. Pse të përmbaheni kur ndonjë argëtim po thërret emrin tuaj? Ulni rojet dhe kënaquni. Shihni se ku të çon kjo romancë.

Demi

Demi, përqafoni zgjerimin. Mirëpritni anëtarët e rinj të familjes, eksploroni birësimin ose nxitni lidhje të thella. Besoni instinkteve tuaja. Krijoni një rrjet harmonik të lidhjeve të zgjedhura dhe shpirtrave të afërm. Lëreni dashurinë të mos njohë kufij.

Binjakët

Ka diçka të veçantë në bisedën cilësore dhe sot biseda me jastëk mund të ketë një kuptim krejtësisht të ri për ju dhe marrëdhënien tuaj. Është një gjë e bukur të jesh në gjendje të hapesh me partnerin dhe të flasësh për gjëra marrëzi dhe serioze.

Gaforrja

Bëjeni shtëpinë tuaj një pushim dhe një vend ku mund ta lini vërtet veten të relaksoheni dhe të ndiheni mirë. Sot kaloni pak kohë duke planifikuar se si do ta organizoni dhe dekoroni hapësirën tuaj personale. Shtoni prekjet përfundimtare dhe atë që është e vjetëruar dhe ju bën të ndjeni stres, planifikoni ta hiqni atë.

Luani

Sot, një gjë që mund të bëni për veten tuaj është të përqendroheni në të mësuarit se si të jeni një dashnor më i mirë dhe më i vëmendshëm. Me Venusin dhe Marsin në shenjën tuaj gjërat mund të bëhen paksa të çekuilibruara. Ju mund të riktheni një marrëdhënie duke i kushtuar vëmendje emocioneve të njerëzve të tjerë.

Virgjëresha

Nuk mund të ecësh përpara duke u mbajtur pas një ish. Një marrëdhënie që nuk është më e rëndësishme për ju ende po pengon mundësinë tuaj për të gjetur dashurinë. Ju mund të jeni ndarë me dikë që e keni dashur dhe është miku juaj më i mirë, por pavarësisht qëllimeve tuaja më të mira, mund të jetë e vështirë të vazhdoni përpara nëse vazhdoni të mbani të kaluarën.

Peshorja

Një romancë që lind nga një miqësi mund të jetë një nga më të mirat që keni pasur për një kohë të gjatë. Ju mund të habiteni se sa e lehtë është të futeni në një ritëm romantik me një mik që ju njeh mirë. Keni dashur të martoheni me mikun tuaj më të mirë një ditë dhe shanset tuaja janë rritur.

Akrepi

Sot, respekti i ndërsjellë dhe i praktikuar me bujari është një përbërës thelbësor i marrëdhënies suaj të ardhshme. Mund të filloni duke respektuar veten. Mos bëni kompromis dhe mos kini frikë të komunikoni nevojat tuaja.

Shigjetari

Ka shumë për të mësuar kur bëhet fjalë për një marrëdhënie dashurie. Ju mund të mos e kuptoni se ka gjëra rreth vetes që mund t’i përmirësoni. Pra, kërkoni një reagim të sinqertë. Lërini njerëzit të flasin në jetën tuaj me dashuri në vend që të mbeteni të verbër ndaj asaj se kush jeni dhe ku është udhëtimi juaj specifik në këtë kohë.

Bricjapi

Sot planifikoni një moment të veçantë me të dashurin tuaj. Sa kohë ka që keni krijuar një kujtim të veçantë në çift? Ju mund të bëni një të tillë çdo ditë për të sjellë dashurinë dhe përkushtimin tuaj më afër se kurrë. Kaloni kohë cilësore së bashku dhe përqafoni një mendje të hapur.

Ujori

Nuk mund ta bindësh dikë që të të dojë nëse thotë se ka nevojë për hapësirë ​​dhe dëshiron të ndahet. Gjithçka që mund të bëni është të respektoni dhe të ndani zhgënjimin tuaj. Bashkëshorti juaj mund të mendojë se përfundimi i kësaj marrëdhënieje është ajo që ata duan vërtet, por me pak hapësirë ​​dhe kohë, ata mund të kuptojnë se gjërat janë më të mira kur jeni një ekip.

Peshqit

Ju mund të keni llojin e shëndetshëm të dashurisë që keni dashur gjithmonë, por gjithçka fillon me ju, Peshqit. Ju keni kaq shumë ide të mahnitshme se si mund të duket një ndeshje perfekte. Synoni për të. Mos u kënaq me më pak se ajo që mendoni se meritoni.