10:15 / E Premte, 03 Korrik 2020 / indeksADMonline

Hoti pritet me ceremoni shtetërore nga Rama, në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu shqiptar, Edi Rama.

Kjo është vizita e parë zyrtare e kryeministrit Hoti në Republikën e Shqipërisë. Pas takimit, Hoti e Rama do të mbajnë një konferencë shtypi.

Numri një i Qeverisë, do të ketë takime pune gjatë gjithë ditës në Shqipëri, ku do të takohet edhe me presidentin Ilir Meta dhe më liderët e tjerë politikë të Shqipërisë.