09:36 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Houston Rocketsi mposht Toronton, Denveri “shkel” New York Knicksin

Houston Rocketsi ka arritur fitore ndaj Toronto Raptorsit me rezultat 119:109.

Vetëm në çerekun e katërt “Raptors” tregoi forcën duke e fituar, ndërsa në të tjerët dukshëm më të mirë u treguan “Rocketsi”, shkruan Indeksonline.

Nga ana tjetër, Denver Nuggetsi e ka shkatërruar New York Knicksin me rezultat 129:92. Çereku i dytë dhe i katërt ishte fatal për vendësit, duke humbur me shifrat 18:34 dhe 17:31.

Edhe Phoenix Sunsi arriti fitore ndaj New Orleans Pelicansit me rezultat të ngushtë 132:139./Indeksonline/