75 Mall Live Search
11:23 / E Hënë, 29 Maj 2023 / B O

Hovenier flet pas takimit me Osmanin dhe dy kryetarët e komunave: Situatë thellësisht shqetësuese

Ambasadori amerikan në Kosovë e ka quajtur situatën si thellësisht shqetësuese pas takimit që ka patur me dy kryetarët e komunave veriore dhe presidenten Osmani.

Pas takimit me presidenten, ambasadori amerikan ka kërkuar depërshkallëzim të situatës.

“Situata është thellësisht shqetësuese në veri dhe se është me rëndësi që mos të bëhet hyrja me forcë në objektet e komunave në veri. Tani është e rëndësishme vetëm që të depërshkallëzohet situata” ka thënë Hovenier./Indeksonline/