12:50 / E Mërkurë, 23 Tetor 2019 / indeksADMonline

Hoxhaj: Ne s’ do të ndalemi, derisa Serbia t’i dorëzojë përgjegjësit për krimet ndaj popullit të Kosovës

Zëvëndëskryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar miratimin e rezolutës së Dhomës së Përfaqësuesve në kuadër të Kongresit Amerikan për përfshirjen e Serbisë në  rastin e vëllezërve Bytyçi.

Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka deklaurar se ky hap është shumë i rëndësishëm për Kosovën dhe se nuk do të ndalen derisa Serbia t’i dorëzojë përgjegjësit për krimet ndaj popullit të Kosovës, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë: