15:13 / E Mërkurë, 04 Tetor 2017 / indeksADMonline

HTC me model të ri të telefonit në Android One

Android One duket se po kanalizon feniksin mitik këto ditë, duke u ngritur nga hiri i saj dhe duke lëshuar telefona të rinj me çmim të arsyeshëm.

Xiaomi Mi A1 dhe Moto X4 janë pjesë e valës së re të telefonave Android One dhe së shpejti do të bashkohen me HTC U11 Life.

Ky model u shfaq me specifikat e plota, si pjesë e një burimi që ka qenë i saktë në lidhje me telefonat e HTC edhe në të kaluarën. U11 Life thuhet se vjen me një ekran 5.2 inç 1080p, një aparat fotografik kryesor 16 MP dhe një kamerë selfie prej 16 MP.

Do të mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 630 SoC (si Moto X4) dhe një bateri prej 2,600 mAh do t’i mbajë dritat. Dy kombinimet RAM / hapësirë do të ofrohen: 3/32 GB, dhe 4/64 GB. Tipari Edge Sense që ju lejon të shtrydhni ndërfaqen e U11 për të kryer veprime do të jetë prezent edhe në U11 Life, së bashku me kufjet USonic dhe rezistencën IP67 të ujit dhe pluhurit. U11 Life do të përdorë Android 8.0 Oreo që nga dita e parë, duke e ngritur këtë nga pikpamja e Mi A1 dhe Moto X4.

Çmimi është ende një mister për fat të keq, por vini re se Moto X4 në të njejtin rang do të shitet për 399 dollarë.