19:15 / E Hënë, 30 Janar 2023 / LB

Haradinaj, Krasniqi e Gashi nisin takimet në SHBA, nesër i shkojnë në zyrë senatores së fuqishme amerikane

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kreu i PDK-së, Memli Krasniqi dhe zyrtari i lartë i LDK-së, Alush Gashi tashmë ndodhen në ShBA.

Burime të IndeksOnline bëjne me dije se nesër ata do t’i shkojnë në zyre senatores amerikane, Joni Erst.

Takimi i senatores me zyrtarët nga Kosova do të jetë i përbashkët.

Kujtojmë se në ShBA ndodhen edhe disa deputetë të partive tjera parlamentare të cilët pritet të marrin pjesë në Lutjet e Mëngjesit.

Haradinaj e Krasniqi kanë paralajmuër takime të rëndësishme edhe në Depertamentin Amerikan të shtetit, ku temë qëndrore pa dyshim do të jetë dialogu, Kosovë- Serbi./Indeksonline/