11:37 / E Martë, 26 Shtator 2023 / LB

Pamje/ Avokati dhe familjarja e serbit të arrestuar në Zveçan arrijnë tek Pallati i Drejtësisë

Dy serbët e dyshuar për terrorizëm janë sjellë në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku po mbahet seanca për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë.

Para objektit të Gjykatës Themelore në Prishtinë janë parë edhe avokati dhe familjarja e serbit të arrestuar në Banjskë.

Prokuroria ka kërkuar caktimin e masës prej 30-ditë paraburgim ndaj sulmuesve.

Mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniq, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës./IndeksOnline/