19:33 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Huawei Mate 10 lansohet zyrtarisht

Huawei ka prezantuar telefonin e saj të fundit, Huawei Mate 10 Pro dhe modeli i ri vjen me disa specifika mbresëlënëse.

Huawei Mate 10 Pro është i pajisur me një ekran AMOLED prej 6 inçësh që përmban një rezolucion FHD + prej 2160 x 1080 pikselë.

Gjenerata e re e Mate është e fuqizuar nga procesori Kirin 970 dhe vjen me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtëse. Ekziston edhe një version tjetër me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë ruajtëse.

Huawei Mate 10 Pro vjen me një konfigurim të ri të kamerës që Huawei zhvilloi në partneritet me Leica. Pajisja përmban një kamerë me ngjyra 12 megapikselë dhe një sensor njëngjyrësh me 20 megapikselë.

Mate 10 i ri përmban një kamerën për selfie me 8 megapiksel dhe pajisja ka një bateri 4000 mAh. Ajo gjithashtu vjen me EMUI 8.0 i cili bazohet në Android 8.0 Oreo.