14:26 / E Enjte, 12 Tetor 2017 / indeksADMonline

Huawei me lajme për Honor 7X

Huawei sapo ka prezantuar Honor 7X, që do të thotë se nën-marka e tyre ka hyrë zyrtarisht në botën e ekraneve 18: 9.

LCD ka masën 5.93 “- të gjerë gati sa 5.5” të Honor 6X, por më i gjatë. Ajo ka rezolucion 1.080 x 2.160px (407ppi) dhe rri nën një xhami 2.5D. Lexuesi i gjurmëve të gishtave në 6X ishte tashmë në anën e pasme, kështu që nuk ka ndryshim këtu.

Megjithatë, kamera është përditësuar. Ne tani po shohim një aparat fotografik kryesor me 16MP me një 2MP të mesme së bashku me një kamerë 8MP në pjesën e përparme.

Honor 7X është mundësuar nga një procesor Kirin 659 – tetë bërthamor Cortex-A53 të grupuara në dy grupime së bashku me grafikë MP2 Mali-T830. RAM është fiksuar në 4GB, por ruajtja shkon nga 32GB deri në 128GB dhe ka hapësirë për një kartë microSD në SIM te dyfishtë.

Telefoni do të nisë me Android 7.0 Nougat + EMUI 5.1. Ka një bateri 3,340mAh dhe një port microUSB. Trupi metalik i telefonit matet me 7.6mm dhe peshon 165g.