01:07 / E Premte, 17 Janar 2020

Humbisni 18 kilogramë vetëm me banane dhe ujë të ngrohtë

Nëse ju jeni duke kërkuar mënyrën më të mirë për të humbur peshë, ju duhet të ndiqni këtë dietë dhe të konsumoni banane me ujë të ngrohtë. Ky kombinim i mahnitshëm do të ndihmojë në rritjen e metabolizmit tuaj dhe do të lejojë që të humbisni peshë shpejt dhe me efikasitet.

u duhet vetëm të konsumoni dy banane dhe të pini dy gota ujë të ngrohtë çdo mëngjes, me stomakun bosh, por sigurohuni që uji të jetë i vakët. Kur bie fjala për ushqimet e tjera, ju mund të hani çdo gjë që ju dëshironi, por nuk duhet të hani asgjë pas orës 6 pasdite.

Ju duhet të konsumoni më shumë se 2 litra ujë në ditë. Rekomandohet që të hani një banane dhe të konsumoni një gotë me ujë të ngrohtë, si një ndërprerje të lehtë mes vakteve të ngrënies.


Mos i humb