21:13 / E Shtunë, 30 Janar 2021 / M. M

Humbisni 3 kilogramë me këtë dietë 1-javore!

Një dietë 1 javore përmes së cilës mund të humbisni 3 kilogramë. Mjafton të ndiqni pikë për pikë këtë dietë, vetëm për 7 ditë.

Ndër të tjerash kjo dietë do ju ndihmojë edhe për një pastrim të trupit, shumë i këshillueshëm në stinën e verës. Ju do të ndiheni të lehtë dhe pse jo, me disa kile më pak.

Pas përfundimit këshillohet një pushim minimumi 3 javor dhe pas kësaj mund ta përsërisni.

Dieta -3kg:

Dita e parë

Vetëm fruta. Perveç fikut, bananes, portokallit dhe rrushit. Supë me 4 karota, 8 speca jeshile, pak spinaq, brokoli dhe dy vegeta pule. Supa vlen për tri dite. Ruaje në frigorifer.

Dita e dytë

Vetëm zarzavate, me pak vaj ulliri. Përveç patates apo fasules. Lejohet patëllxhani dhe kungulli jeshil.

Dita e tretë

Fruta + zarzavate dhe supë në darkë.

Dita e katërt

Kos dhe banane. Deri ne 5 banane deri në oren 17:00. Në darkë supën.

Dita e pestë

Çajëra bimorë paradite dhe peshk. Peshku në furrë, pa lëkurë.

Dita e gjashtë

Fileto pule dhe çajëra bimore

Dita e shtatë

Rizoto me perime (karota,bizele etj).