15:43 / E Shtunë, 20 Prill 2024 / FR

I riu kosovar që merret me bujqësi, ka një mesazh për bashkmoshatarët e tij që po e braktisin vendin

Fermeri Gjylazim Ibrahimi me djalin e tij tash e 17 vite merren me mbjelljen e misrit.

Në një intervistë për ‘Indeksonline’ djali i tij tregon për vëshirësitë dhe punën me të cilën përballet.

Përkundër punës së madhe që kërkon, fitimi nga kultivimi i misrit nuk është aq i lartë.

Ai ka edhe një mesazh për moshatarët e tij.

Për më shume ndiqeni videon: