08:26 / E Diele, 04 Qershor 2023 / shkelqim osmanaj

I riu mbyt nënën e tij në Përmet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në qytetin e Përmetit.

24-vjeçari me inicialet A.M., i dyshuar në gjendje depresive, ka mbytur nënën e tij, shtetasen 65-vjeçare me inicialet Z.M.

Autori është arrestuar dhe është shoqëruar në komisariat.

Sipas burimeve të A2 CNN, viktima dhe i biri jetonin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ishin kthyer përpara pak ditësh.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.