16:36 / E Martë, 02 Mars 2021 / A.D

“Ia theu zemrën”, Meghan kërkon t’i kthehen letrat drejtuar babait të saj

Meghan Markle dëshiron që t’i shkatërrojë ose t’i kthejë të gjitha kopjet e shkruara për babain e saj.

Kështu e bëri të ditur vet ajo gjatë mbajtjes së seancës në Gjykatën e Lartë në Londër, transmeton Indeksonline.

Avokati i saj kërkoi që “The Mail on Sunday” të publikoi faqen e parë dhe që botuesi Associated Newspaper Limited (ANL) të paguajë 750,000 £ si tarifa ligjore nga Dukesha.

Kujtojmë që Meghan i kishte dërguar letër me shkrim babait të saj Thomas Markle pas martesës së saj në maj 2018.

Në të ajo shkroi, ndër të tjera, se ai ia kishte thyer zemrën në një milion copë./Indeksonline/