20:03 / E Shtunë, 18 Nëntor 2017

Indianja Manushi Chhillar, fiton kurorën si më e bukura e botës (Foto)

20 vjeçarja nga India Manushi Chhillar është kurorëzuar si Miss Bota 2017 në ceremoninë e organizuar në Kinë.

Chhillar i sjell këtë titull vendit të saj 17 vjet pasi një përfaqësuese indiane mori këtë titull.

Manushi Chhillar është studente mjekësie nga Haryana dhe në top pesëshe mundi vajzat nga Anglia, Franca, Kenia dhe Meksika.