10:14 / E Enjte, 21 Nëntor 2019

Inspeksioni s’u lë vend taksive pa leje në Prishtinë, gjoba 100 euro

Numri i taksive pa leje që operojnë në kryeqytetin e Prishtinës është i madh.

Madje për të ushtruar profesionin e taksistit, në Prishtinë vijnë edhe nga komunat e tjera si nga Peja.

Të enjten është gjobitur një taksi me targat 03 me gjobë 100 euro.

Gjoba të tilla kanë filluar të shpeshtohen kohët e fundit në Prishtinë,

Nga Inspeksioni thonë se kjo bëhet që të ketë rend dhe rregull në transportin e udhëtarëve./Indeksonline/

Mos i humb