20:20 / E Mërkurë, 23 Shtator 2020

Interesante: Nuk e shtyen ndeshjen, skuadra e Al-Hilal paraqitet me 3 portierë në Champions!


Skuadra saudite, Al-Hilal e cila kishte pasur 15 lojtarë pozitiv me Covid-19 në ekip, u detyrua ti ftojë 3 portierë për takimin e sotem në Ligën e Kampionëve

Edhe në takimin e sotëm ndaj Shabab AlAhli Dubai, skuadra saudite do të paraqitet me formacionin e njëjtë të ndeshjes së kaluar, kjo pasi situata ende nuk është përmirësuar, shkruan IndeksOnline

Pra, skuadra e e Al-Hilal ka ftuar 3 portierë dhe 8 futbollistë për ndeshjen e sotme, kjo për të mbushur numrin me lojtarë, pasi që konfederat aziatike nuk pranoi që ndeshja të shtyhet.