11:07 / E Shtunë, 10 Qershor 2023 / Gj. Sh

Inzaghi thotë se ka përgatitur një plan ”special” për ta ndalur Haalandin

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, para finales së Champions League, ka thënë se ka përgatitur një plan special për ta ndalur Erling Haalandin.

Sulmuesi norvegjez ka shkëlqyer këtë sezon me cityzens, ku në 52 ndeshje zyrtare ka shënuar plot 52 gola dhe ka bërë 9 asistime, shkruan IndeksOnline.

Tekniku italian gjatë konferencës për media para ndeshjes ka thënë se skuadra e tij e di forcën e Cityt dhe talentin e Haaland, por ka bërë të ditur se ai ka përgatitur një strategji për ta ndalur sulmuesin norvegjez.

“Ne e dimë forcën e Cityt dhe talentin e Haaland. Është e qartë se do të kemi një sy të veçantë ndaj tij. Ne kemi një ide të veçantë për të. Ne kemi vendosur diçka, kam përgatitur një strategji. E dimë se cila Lojtari Haaland është, sa i fortë është. Ne gjithashtu do të kemi një sy te të gjithë lojtarët e tjerë. Do të jetë në dorën e të gjithë Interit të mbrojë, jo vetëm të ndalojë Haaland por të gjithë ekipin e Cityt. Ata janë të mirë për të mbrojtur, për të sulmuar, ata janë shumë të fortë”, ka deklaruar Inzaghi.

Ndeshja finale zhvillohet në “Stadiumin Olimpik Atatürk” në Stamboll të Turqisë, më fillim nga ora 21:00./IndeksOnline/