11:39 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018

iOS 12.1.1 po vjen, përmirëson disa gabime

Apple e ka gati versionin e ri për iPhone, iOS 12.1.1. Ky version do të përmirësojë disa gabime, ndërsa ka edhe disa veçori. iOS 12.1.1 rregullon gabimet dhe zgjeron mbështetjen e eSIM në iPhone XR, XS dhe XS Max.

Ndërsa iPhone XR nuk ka 3D Touch, Apple po shton një veçori popullore të Touch 3D nëpërmjet kontaktit haptik.

Risi do të ketë edhe në FaceTime për të kapur fotot direkte./Indeksonline/

Temat: