13:06 / E Enjte, 17 Maj 2018

iPhone X që kushton 4500 dollarë

Prodhuesi rus, Caviar ka vënë në shitje telefonin iPhone X me çmim 4500 dollarë. Në bashkëpunim me Teslan, Caviar ka marrë lejen për të bërë modelin e iPhone X me një penal diellor në anën e pasme që luan rolin e baterisë.

Havjar pretendon se ky model ka rezistencë IP67 të ujit dhe pluhurit. Momentalisht kompania ka prodhuar 999 njësi.

iPhone Tesla me 64GB hapësirë ​​ruajtëse ka çmim 4555 dollarë, ndërsa modeli me 256 GB ka çmim 4,805 dollarë./Indeksonline/

Temat: