09:53 / E Enjte, 01 Mars 2018 / indeksADMonline

Ish e dashura vuan nga depresioni, dua ta rikthej

Me ish të dashurën time u bëmë shok për herë të parë para 12 vitesh. Në atë kohë ne ishim 18 vjeçar dhe punonim së bashku.

Ajo më tregoi se xhaxhai i saj kishte abuzuar me të kur ishte fëmijë. Ne humbëm kontaktin dhe më vonë dëgjova se ajo kishte qenë e martuar dhe kishte mbetur e ve dy herë.

Në qershorin e kaluar u takuam përsëri. Ajo po vuante nga depresioni dhe anoreksia.

Shpejt u bashkuam si çift dhe jetuam së bashku. Por, pas disa javësh ajo më tha se dëshiron të ishte vetëm dhe e braktisa.

Vazhdojmë të jemi shokë, por nuk e di a të rri me shpresë apo jo?

Këshilla e psikologes:

Ajo ka qenë në terror pas të gjitha ngjarjeve që i kanë ndodhur në jetë, andaj duhet ta kesh parasysh se e ka të vështirë.

Momentalisht ajo ka nevojë për shoqëri dhe kujdes jo për dashuri pasiononte./Indeksonline/