08:59 / E Premte, 14 Gusht 2020

Ish-futbollisti i Bayern Munchenit, Atletico Madridit dhe Milanit po transferohet tek Fenerbahce e Muriqit

Skuadra e Fenerbahce pritet të bëj një goditje të madhe në mesfushë këtë merkato.

Sipas mediave turke, ata kanë arritur marrëveshje me mesfushorin e njohur, Jose Sosa, transmeton Indeksonline.

Mesfushori argjentinas që ka një karrierë të bujshme pritet të jetë përforcimi i ri i klubit nga Stambolli.

Jose Sosa, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladı!

Sosa në të kaluarën kishte luajtur për ekipet si Bayern Munchen, Napoli, Atletico Madrid, Milan dhe Besiktas.

Jose Sosa in talks to join Trabzonspor from AC Milan

Së fundmi, 35 vjeçari ishte pjesë e ekipit të Trabzonspor. Tek ekipi i Fenerbaces luan edhe sulmuesi kosvar, Vedat Muriqi./Indeksonline/

Koeln Chase Bayern Munich Midfielder Jose Sosa - Report | Goal.com
Club Atlético de Madrid - Sosa the new number 24 of Atleti
Meteore - José Sosa al Napoli: El Principito senza ruolo