18:52 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Gjelbrim

Ish futbollisti i Chelseas pensionohet nga futbolli

Ish futbollisti i Chelseas, John Obi Mikel , është tërhequr nga futbolli.

Lajmin e ka bërë të ditur 35 vjeçari përmes faqes së tij në instagram, shkruan IndeksOnline.

Ekziston një thënie se “të gjitha gjërat e mira duhet të vijnë në një fund”, dhe për futbollin tim profesional karrierën, ajo ditë është sot.

Ai ka thënë se është i kënaqur me gjithçka farë ka arritur në karrieren e tij, duke falenderuar familjen, menaxherët, trajnerët, shokët e skuadrës me të cilët ka luajtur dhe fansat e tij.

”Shikoni mbrapa në 20 vitet e fundit të mia karrierën, dhe duhet të them se jam shumë i kënaqur me gjithçka që kamë arritur dhe më e rëndësishmja njerëzore ka ndihmuar në formësimin.E gjithë kjo nuk do të kishte qenë e mundur pa të palëkundur mbështetjen e familjes sime, menaxherëve, klubeve, trajnerët, shokët e skuadrës dhe shumica më e rëndësishmja, fansat e mi gjithmonë besnikë. Ju më mbështetet në kulmin tim dhe të ulëta, edhe në ditët që nuk kam jetuar deri në pritjet tuaja. Unë them një të madhe, faleminderit.”, ka shkruar John Obi Mikel.

Mikel ishte pjesë e Chelseas për 11 sezone ku regjistori 372 paraqitje dhe shënoi 13 gola.

Ai fitoi dy tituj kampioni në Premierligë, tre trofe të Kupës FA, një trofe në Kupën e Ligës një herë fitues i Ligës së Kampioneve dhe një në Ligën e Evropës.

Obi Mikel së fundi ishte aktivizuar te Kuwait SC. Ai më herët ka luajtur edhe për Stoke City, Trabzonspor, Middlesbrough, TJ Teda e Lynn./IndeksOnline/