17:54 / E Hënë, 14 Janar 2019

Ish-futbollisti i Milanit kryen testet mjekësore me skuadrën e Serie A

Juraj Kucka do të rikthehet përsëri në Itali pas aventurës dy vjeçare te skuadra turke, Trabzonspor.

31 vjeçari, gjatë ditës së sotme ka kryer testet mjekësore te Parma, shkruan Indeksonline.

Ai nesër pritet të nënshkruaj kontratën me skuadrën që u ngjit nga Serie D pas falimentimit.

Kucka ka qenë për katër vite pjesë e Genoas dhe dy vite tjera ka mbrojtur ngjyrat e Milanit. /IndeksOnline/