18:37 / E Hënë, 12 Nëntor 2018

Ish-futbollisti tregon nëse është më mirë te luash te Drita apo Gjilani

Alban Dragusha ka zbuluar nëse më lehtë është të luash te Drita apo te Gjilani.

Ish-mbrojtësi kosovar dhe aktualisht trajner, ka thënë se te Gjilani është shumë më lehtë ta zhvillosh karrierën si trajner.

Dragusha, ish-reprezentues i Kosovës, megjithatë, ka lavdëruar të dyja klubet, duke thënë se drejtuesit janë shumë korrekt, transmeton IndeksOnline.

Image result for alban dragusha drita

”Siç e di unë, drejtuesit e të dyja klubeve janë tejet korrekt me futbollistët e tyre”.

”Por, te Gjilani është më lehtë të luash se sa te Drita”.

”Kjo për shkak se te Gjilani ka më pak presion dhe nuk kërkohet suksesi me çdo kusht”, u shpreh Dragusha./IndeksOnline/

Mos i humb