08:38 / E Premte, 19 Gusht 2022 / B O

Ish-kampionja e botës konfirmon edhe një martesë të dështuar, ndahet nga burri

Pas katër vitesh martesë, Martina Hingis (41) dhe Harry Leemann (42) u ndanë. Çifti ishte takuar kur Leemann ishte mjeku i ekipit të ekipit zviceran Fedcup në të cilin luante Hingis. Ata u martuan në vitin 2018 dhe një vit më vonë patën vajzën e tyre Lia .

“Po, unë dhe Harry jemi ndarë. Ne kemi plane të tjera të jetës dhe qëllime të tjera dhe jemi ndarë”, konfirmoi ish-numri një i botës në tenis.

Hingis tani është shpërngulur nga shtëpia e përbashkët në Zug me Lian dhe tani jeton në liqenin e Cyrihut pranë nënës.

“Harry është babai i vajzës sime. Dhe është qëllimi që ne të mbajmë një marrëdhënie të arsyeshme jashtë konsideratës për Lia, “vazhdoi Hingis.

Për Hingis është ndarja e dytë në jetën e saj. Nga viti 2010 deri në 2013 ajo ishte e martuar me kërcyesin francez Thibault Hutin.

Në karrierën e saj si teniste, Hingis fitoi 43 tituj individualë në turneun ëTA, u bë numri një më i ri në botë në 1997 dhe ishte tenistja më e mirë në botë për 209 javë./Indeksonline/