14:15 / E Shtunë, 21 Shtator 2019

Ish-lojtari i Milan favorizon Interin në ndeshjen e sotme

AC Milan përballet në mbrëmje me Interin në San Siro në derbin e parë të Milanit midis Marco Giampaolo dhe Antonio Conte.

Duke folur për  Sportweek  përpara derbit, ish-sulmuesi i Milanit Andriy Shevchenko tha si vijon:

“Giampaolo? Unë imagjinoj se ai do të emocionohet për herë të parë si trajner në këtë ndeshje, por ai është një trajner i stërvitur dhe do të dijë se çfarë të bëjë.

“Sot Interi është përpara, Conte arriti me një projekt të përcaktuar mirë dhe pa baza të forta ai kurrë nuk do të vinte. Ai është një teknik që fitoi kudo, mori lojtarët që kërkoi dhe gjeti një strukturë të konsoliduar. Kjo është arsyeja pse nerazzurri janë të favorizuarit, por në derbi gjithçka mund të ndodhë gjithmonë ” – u shpreh ish-sulmuesi ukrainas./Indeksonline/