20:25 / E Martë, 10 Tetor 2017 / indeksADMonline

Ja cilat përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018

16 përfaqësuese tashmë kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”, transmeton zeri.info

Të tjera ekipe mund të sigurojnë kualifikimin gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, kurse emrat e fundit të përfaqësueseve do t’i mësojmë gjatë muajit në nëntor, kur do të luhen ndeshjet e “play-offit”.

Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Botëror:

Rusia (vendi nikoqir)

Brazili

Irani

Japonia

Meksika

Belgjika

Korea e Jugut

Arabia Saudite

Gjermania

Anglia

Spanja

Nigeria

Kosta Rika

Egjipti

Islanda

Polonia

Serbia