10:43 / E Enjte, 10 Tetor 2019

Ja ku do të rinumërohen votat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje ka njoftuar se do të rinumuërohen 313 vendvotime.

Ndërsa, sot në orë 16:00 do të nisë rinumërimi, raporton IndeksOnline.

Valmir Elezi, nga KQZ-ja, ka thënë se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, në Fushë – Kosovë do të përfundojë ky proces.

Kujtojmë se, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Nisma për Kosovën po kërkojnë rinumërimin e të gjitha kutive të votimit./IndeksOnline/