23:26 / E Enjte, 24 Nëntor 2022 / Gjelbrim

Ja renditja e grupeve pas fazës së parë në Botëror

Ka përfunduar faza e parë e grupeve në Kampionatin Botëror ”Katar 2022”.

Skuadrat favorite si Brazili, Franca, Anglia, Spanja e Portugalia, kanë shënuar fitore në ndeshjet e para, shkruan IndeksOnline.

Po ashtu ka pasur edhe befasi ku Argjentina e Gjermania kanë pësuar humbje nga Arabia Saudite dhe Japonia.

Kështu duket tabela në të gjitha grupet: