12:21 / E Enjte, 19 Shtator 2019

Si mund t’i digjni 700 kalori brenda një ore, duke e bërë këtë aktivitet të thjeshtë

Djegia e kalorive nuk ka pse të marrë shumë kohë dhe ndonjëherë këtë gjë mund ta bëjmë duke kryer disa aktivitete shumë të thjeshta.

Sipas Livestrongut, një person mesatar mund të djegë deri në 700 kalori vetëm duke u marrë me kopshtari.

Këshilli amerikan për ushtrime rekomandon punën ditore në kopsht për të ndihmuar në humbjen e peshës, kurse aktivitetet e tjera janë noti, çiklizmi, kërcimi me litar./Indeksonline/.