15:55 / E Premte, 23 Gusht 2019

Jamie Carragher zbulon transferimin më të rëndësishëm të Klopp-it në Liverpool

Liverpool befasuan shumëkë kur nuk vendosën të blenin lojtar të rangut të lartë në këtë afat kalimtar.

Mirëpo, nëse e shohim më hollësisht, nuk ka ndonjë lojtarë që do ishte më i mirë sa 11-shja startuese e gjermanit, Jurgen Klopp, shkruan Indeksonline.

Roberto Firmino, James Milner, Joe Gomez, Sadio Mane, Georginio Wijnaldum, Joel Matip, Virgil van Dijk, Mohamed Salah, Andrew Robertson, Alisson dhe Fabinho të gjithë kanë ardhur në Liverpool në vitet e fundit dhe kanë qenë një sukses i madh.

Por, cili ka qenë transferimi më i rëndësishëm i Klopp prej kret këtyre yjeve ?

Jamie Carragher e ka përgjigjen e kësaj pyetje.

“Ju mund të bëni një çështje të fortë padyshim për Mohamed Salah, Virgil van Dijk ose Alisson pas përmirësimit në rritje që ka përkuar me secilin prej mbërritjeve të tyre, por unë ende pohoj se përgjigjja e saktë për këtë pyetje të veçantë është Sadio Mane” – u shpreh ish-lojtari i Reds./Indeksonline/