23:02 / E Premte, 29 Maj 2020

Jamie Foxx bashkohet me protestuesit në Minneapolis, kërkon drejtësi për George Floyd

Jamie Foxx bashkohet me protesutesit në Minneapolis, kërkon drejtësi për George Floyd

Jamie Foxx aktualisht është në Minneapolis për t’u bashkuar me protstuesit pas vdekjes së George Floyd.

Aktori 52-vjeçar fitues i Oscar iu bashkua ish lojtarit të NBA-s, Stephen Jackson në një konferencë shtypi të premten (29 maj) në Sallën e qytetit të Minneapolis.

Jackson ishte një mik i Floyd , i cili u vra në fillim të kësaj jave pasi u arrestua nga policët.

Jamie u paraqit në konferencën për shtyp për të treguar mbështetje dhe për të folur me mediat.

“Ne nuk kemi frikë të qëndrojmë. Nuk kemi frikë nga momenti. Dhe unë mendoj se atë që keni parë në televizion, ta shikoni këtë njeri të lutet për jetën e tij … ndërsa unë ulem me dy vajzat e mia, nipërit e mi që sapo kishin ardhur nga dyqani ushqimore, çfarë bën, ai e komplikon gjithçka si një njeri i zi që përpiqet të tregojë djali i tij ose vajza e tij si të funksionojnë në jetë, ” tha Jamie . “Edhe gjërat që u mësuam atyre nuk duket se funksionojnë.”

“E tëra që doja të bëja sot ishte t’ju njoftoja se unë nuk jam njeri i famshëm. Unë jam nga Teksasi. Këta janë vëllezërit e mi. Kjo do të thotë gjithçka sepse në fund të ditës, kur ne shohim ju djema këtu në vijën e parë, ne duam t’ju bëjmë të ditur se keni mbështetje, “shtoi ai./Indeksonline/