23:31 / E Mërkurë, 23 Maj 2018

Jeni në limitet e kohës; bëni dietën me xhinxher të humbisni peshë

Mes kaq shumë mundësish dhe regjimesh ushqimore, vështirë të besosh se xhinxheri, një erëz e vetme mund të bëjë mrekullinë.
Fuqitë kuruese të kësaj ereze njihen prej shekujsh, por a është vërtetë ky përbërësi që ndihmon në humbjen e peshës? Përfshirja në dietë padyshim që do t’ë përshpejtojë procesin e dobësimit, por e rëndësishme është të dini sit a konsumoni në mënyrë që të jetë efektiv.
Këtu janë disa mënyra se si të humbni peshë me ndihmën e xhinxherit:
1: Pini të paktën dy herë në ditë çaj xhinxheri !
2: Përtypni një kubik xhinxheri përpara çdo vakti. Oreksi do të prihet dhe ju do të konsumoni më pak ushqim.
3: Xhinxherin mund ta blini si rrënjë apo pluhur dhe ajo që duhet të bëni është ta shtoni thuajse në çdo recetë.
Xhinxheri përshpejton gjitashtu metabolizmin dhe qarkullimin e gjakut, duke ndihmuar trupin të nxjerrë toksinat jashtë nga organizmi. Këto procese janë thelbësore për të mbajtur peshën në kontroll.