10:29 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Jennifer Aniston jep votën e saj për Biden, ka një mesazh për njerëzit që votojnë për Kanye West

Jennifer Aniston ka bërë detyrën e saj qytetare duke votuar në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 dhe ajo po u bëri me dije fansave se për kë votoi!

Aktorja e njohur ndau foto në Instagram për të treguar se dorëzojnë votën e saj në një kuti të votimit lokal, transmeton Indeksonline

“Unë votova për Joe Biden dhe Kamala Harris . Hodha votën time dhe e bëra herët. Unë votova për ta sepse tani ky vend është më i ndarë se kurrë. Tani për tani, disa burra në pushtet po vendosin se çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëjnë gratë me trupat e tyre. Presidenti ynë aktual ka vendosur që racizmi nuk është çështje. Ai e ka injoruar vazhdimisht dhe publikisht shkencën… shumë njerëz kanë vdekur, ” shkroi Jennifer në faqen e saj.

Ajo vazhdoi, “Unë ju bëj thirrje që të konsideroni me të vërtetë se kush do të preket më shumë nga këto zgjedhje nëse qëndrojmë në rrugën që jemi tani … vajzat tuaja, komuniteti LGBTQ +, vëllezërit dhe motrat tona me ngjyrë, të moshuarit e sëmurë dhe fëmijët dhe nipërit tuaj të ardhshëm (të cilët do të kenë për detyrë të shpëtojnë një planet që udhëheqja jonë refuzon të besojë se po dëmton). E gjithë kjo gjë nuk ka të bëjë me një kandidat ose me një çështje të vetme, ka të bëjë me të ardhmen e këtij vendi dhe të botës. Votoni për të drejtat e barabarta të njeriut, për dashurinë dhe për mirësjelljen.”

Jennifer gjithashtu ka një mesazh për këdo që voton për Kanye West.

“PS- Nuk është qesharake të votosh Kanye. Nuk di si ta them ndryshe. Ju lutemi të jeni të përgjegjshëm”, tha ajo në fund./Indeksonline/