21:36 / E Shtunë, 04 Korrik 2020 / indeksADMonline

Jonida Vokshi: Edhe kur shkoni për pazar vendosni maskën, për shëndetin tuaj!

Prezantuesja dhe aktorja e njohur nga Shqipëria, Jonida Vokshi ka bërë thirrje të respektohen masat mbrojtëse për Covid19.

Vokshit thotë se sot më shumë se kurrë duhet të tregohemi të ndërgjegjshëm, nëse e duam shëndetin tonë- shkruan IndeksOnline.

Shkrimi i saj i plotë në Instagram:

E gjithe bota po perballet me kete virus te rrezikshem qe merr jete! Sot me shume se kurre ka nevoje per sjellje te pergjegjshme nese e duam shendetin tone dhe te atyre qe duam me shume. Ndaj nise nga vetja, ver maske kur shkon te besh pazarin, ne zyre apo kur je duke marre nje sherbim.
Per kedo eshte e bezdisshme sidomos ne keto temperatura te larta, por maska te mbron ty dhe te tjeret.Keshtu nuk e leme virusin te fitoj!