15:00 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Joshua dhe Ruizi kryejnë matjet para ndeshjes, ja nga sa kilogramë kanë

Andy Ruizi dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para rimeçit që do të zhvillohet në Arabinë Saudite nesër me fillim nga ora 20:00 me kohën tonë lokale.

Anthony Joshua peshonte 107 kilogramë pas matjeve të sotme, ndërsa në anën tjetër, Andy Ruizi 128, e që është mjaft e krahasueshme, shkruan Indeksonline.

Meksikani Ruiz kishte mposhtur Joshuan, duke ia marrë titullin e kampionit, ndërsa Joshua kërkon revanshin./Indeksonline/

Mos i humb